dlaczego-warto-korzystac-z-excela-mini

5 powodów dlaczego warto korzystać z Excela

Wiele osób uważa, że Microsoft Excel jest skomplikowanym narzędziem, którego nie warto się uczyć bo zajmuje to zbyt dużo czasu. Oto 5 powodów dlaczego warto korzystać z Excela, który zdecydowanie potrafi zwiększyć Twoją produktywność zarówno w pracy i w życiu domowym.

dlaczego-warto-korzystac-z-excela

Czy warto znać Excela?

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, że znajomość Excela będzie dla Ciebie zaletą pozwól, że rozwinę trochę te punkty z infografiki.

Excel jako uniwersalne narzędzie

Uniwersalność Excela nie sprowadza się tylko do tego, że można otworzyć go z tak naprawdę każdego urządzenia. Przede wszystkim to narzędzie, które stosowane jest w wielu biznesach, branżach czy po prostu zadaniach, przez co właściwie nie ważne jaką pracę wykonujesz / chciałbyś wykonywać jestem przekonany, że znajomość obsługi Excela będzie ogromnym plusem dla pracodawcy.

Co więcej, przez to, że jest to taki kombajn używalności nauka tylko tego jednego programu gwarantuje Ci to, że będziesz mógł zrobić ogrom pracy tylko w nim, nie rozdrabniając się na poznawanie (i tracenie czasu) mniejszych aplikacji i programów skoncentrowanych tylko na jednym zadaniu. Potrzebujesz stworzyć budżet? Excel. Chcesz przeanalizować wydatki? Excel. Zestawienie posiadanych [wstaw dowolną rzecz, np. mieszkań / samochodów]? Excel. Kalendarz biurowy? Excel. Wykresy? Excel. Plus, dodatkowo, dlaczego warto korzystać z Excela, a nie z kilku różnych aplikacji? Dzięki temu, że swoje dane możesz przechowywać w chmurze, masz do nich dostęp zarówno z komputera, przeglądarki czy telefonu. I wszędzie będą wyglądać tak samo.

Wspólna praca = lepsza praca

Niektóre z funkcjonalności Excela pojawiły się stosunkowo niedawno, jedną z nich jest możliwość współpracy z innymi ludźmi. W skrócie, udostępniasz komuś dokument, który może również edytować. I działa to zdecydowanie sprawniej niż przesyłanie sobie plików mailem do wspólnej pracy. Tutaj możesz w kilka osób mieć otwarty ten sam dokument widząc jednocześnie jaka osoba pracuje nad jaką częścią dokumentu.

Analiza danych i lepsze wykresy

Analiza danych to jedna z podstawowych funkcjonalności Excela. Dzięki tabelom przestawnym, o których również uczę w kursie, szybkie uporządkowanie danych i wyciągnięcie z nich najważniejszych informacji staje się banalnie proste. Takie informacje jak np. ilość sprzedaży konkretnego produktu, czy wzrost/spadek produkcji na przestrzeni konkretnych lat często są w obszarze zainteresowań podczas wszelakich spotkań okresowych. Excel pozwala nam te dane przedstawić na profesjonalnych wykresach, dzięki którym nasi słuchacze lepiej zobrazują sobie dane liczby, a co więcej pozwoli nam to na zdobycie kilku dodatkowych punktów u szefostwa za świetnie przygotowaną prezentację.

Więc dlaczego warto korzystać z Excela?

To po prostu świetne narzędzie, które nada się do pracy z każdym rodzajem danych, niezależnie od tego czy będzie to budżet domowy, czy tabela sprzedaży zawierająca 30 000 wierszy. Excel pozwoli podejść do tego profesjonalnie, z głową, a znając go, nawet z przyjemnością. Dlatego zabierz się za naukę Microsoft Excel już dziś.